Whatsapp Destek 0850 665 6065
  1. Ana Sayfa
  2. Vajina Sıkılaştırma-Vajina Daraltma Tedavisi Nedir?
Vajina Sıkılaştırma-Vajina Daraltma Tedavisi Nedir?

Vajina Sıkılaştırma-Vajina Daraltma Tedavisi Nedir?

  • 27 November 2021
  • 0
  • 97
  • 0 Yorum

Vajina Sıkılaştırma-Vajina Daraltma Tedavisi Nedir?

Hepimiz Yaşlanıyoruz. Sadece yüzümüz değil tüm organlarımız da yaşlanıyor. Vajinamız da tüm diğer organlarımız gibi zamanla yaşlanır ve o sıkı yapısını ve elastikiyetini kaybeder. Doğum yapma ve genetik yapının da yatkın olmasıyla birlikte bu alandaki gevşeme çok daha belirgin hale gelebilir.

Bu durum cinsel hayatı çok olumsuz yönde etkileyebilir, Karşı cinsi hissedememe, cinsel tatminsizlik , haz alamamak, isteksizlik, orgazm olamamak gibi problemler yaratabilir ve bu durum evlilkleri bitirme, ilişkileri bozma noktasına dahi getirebilir.

Bu durum aynı zamanda bir sağlık problemi olan ” idrar kaçırma ” ya da neden olabilir. Vajinal kaslar gevşeyince idrar kesesini de taşıyamaz hale gelir ve gülerken, hapşırırken, öksürürken veya tuvalete yetişmeye çalışırken idrar kaçırmalara yol açabilir. 

VAJİNA NEDEN GENİŞLER ?

Vajina en sık olarak yapılan doğumlar sonrasında genişlemektedir. Ayrıca vajina genişlemesini sağlayan diğer faktörler arasında:

İlerleyen yaş

Menopoz

Sık cinsel ilişkiler

Kürtaj, düşük yapma, sık jinekolojik muayeneler

Sigara kullanımı

Genetik Yatkınlık 

Gebelik de kendi başına vajinal genişlemeyi arttırabilir. Diğer bir deyişle gebelik sezaryen doğumla sonlansa bile bir miktar vajinal genişleme oluşmaktadır.

LAZERLE VAJİNA DARALTMA 

 Özellikle kadın ve erkek eşte cinsel uyarılmayı arttırmak, cinsel hazzı arttırmak, orgazmı kolaylaştırmak ve idrar kaçırma sorununu tedavi etmek amaçlarıyla yapılmaktadır.

LAZER İLE VAJİNA SIKILAŞTIRMA – LAZER İLE VAJİNA DARALTMA NEDİR ?

Vajinal sıkılaştırma,  herhangi bir kesi yapılmayan, dikiş olmayan, ameliyatsız vajinal kanalın Laser teknolojsi ile fototermal şekilde sıkılaştırılması işlemidir. Bir prob ile vajianal kanala girilir ve tüm vajinal kanal 360 derece lazer ile taranır. Bu lazer ışığı tüm vajinal kanal boyunca kolajen sentezlenmesini uyararak vajinal kanalın sıkılaşmasını daralmasını sağlar. 

LAZERLE VAJİNA DARALTMA AYNI ZAMANDA İDRAR KAÇIRMA PROBLEMİNİ DE ÇÖZER Mİ ?

Evet aynı işlemle hem vajina sıkılaşıp daralırken; aynı zaman da bu işlemle idrar kaçırma probleminiz varsa aynı seansta bu durumda tedavi edilmiş olur.  

LAZERLE VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ VAJİNİSMUS ( CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME, CİNSEL İLİŞKİDEN ZEVK ALAMAMA ) PROBLEMİNİ ÇÖZER Mİ ?

Vajinismus çok sayıda kadının problemidir ve esas olarak psikoloji kökenli olduğu düşünülür.  Lazer probu ile o bölgeye girilip uyaranlar verilmesi ile çok sayıda vajinismus hastasının tedavi olduğu gösterilmiştir. ,

Bu yöntemle vajinal kuruluk probleminde düzeldiği işlem sonrası o bölgenin tamamen yenilendiği, kan dolaşımının arttığı bilinmektedir. 

LAZERLE VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ SONRASINDA CİNSEL HAYAT NASIL ETKİLENİR ? 

Vajinal kanalın sıkılaşması hastaların cinsel hayatlarında çok olumlu bir değişim yaratır. Kişinin kendine cinsel yaşam içinde özgüveni artar.  Hastalar cinsel hayat içinde daha aktif hale gelirken hem kendilerinin hem de partnerinin cinsel yaşamdan aldıkları haz artar. Lazerle vajinal sıkılaştırma işlemi; aynı zamanda hastalarda idrar kaçırma problemi varsa bu durumu da çözdüğü için aynı seansta hem vajina sıkılaştırma hem de idrar kaçırma birlikte tedavi edilmiş olur. 

 


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*