Whatsapp Destek 0850 665 6065
  1. Ana Sayfa
  2. Genital Estetik
Genital Estetik

Genital Estetik

  • 27 November 2021
  • 0
  • 99
  • 0 Yorum

Genital Estetik

Zaman hızla akıp geçiyor ve biz çoğu kez anı kaçırıyoruz. Kadın doğası gereği zamanı yakasından tutup durdurmak istiyor. Çünkü istesek de istemsek de değişiyoruz. Çeşitli nedenlerle vücudumuzdaki bu değişimleri fark ettiğimizde ise hemen çözüm arayışına giriyoruz. Emin olun artık sorunlarınıza mükemmele yakın çözümler bulmanız çok basit. Kendinizi güzel bulmadığınız dönemlerden geçiyor olabilir, mutsuz hissedebilir ve değişebilirsiniz. Bu esaretten kurtulmak için biraz cesaretle hareket etmek size ve ruhunuza iyi gelecek.

Genital estetik, dış genital organların kendi içindeki bölümlerinin birbirine uyumlu hale getirilmesidir. Parçaların birbirine olan uyumsuzluğu genelde estetik bir sorun yaratır. Biz de ameliyatla bunu düzeltiyoruz.

Kişi, hangi durumlarda vajinal estetik yaptırmayı düşünmeli?

Genelde cinsel yaşantısında kendisini daha iyi ve daha güvende hissetmek isteyen kadınlar genital estetik yaptırabilir. Vajinanın daraltılması, vajinadaki problemlerin ortadan kaldırılması, vajina bölgesi ve genital organdaki bazı konjenital anomalilerin veya sonraki dönemde ortaya çıkan şekil bozukluklarının giderilmesini isteyenler doktorlarına danışarak bu ameliyatı düşünebilirler.

Genital estetik diyoruz ama tam olarak hangi aşamaları ve neleri kapsadığını anlatır mısınız?

Kadınlardaki vajinanın, kasık bölgesinin ve vajinal dudak bozukluklarının estetik ve fonksiyonel olarak düzeltilmesi, estetik cerrahi uygulama alanını oluşturmaktadır. Vajina iç dudakların küçültülmesi, dış dudakların restorasyonu, küçültülmesi, yağ enjeksiyonu, vajina daraltma veya kızlık zarı diye tabir edilen himen zarının dikilmesi işlemlerini içerir. 

 

Bu operasyonu herkes yaptırabilir mi?

Erişkin olan her kadın genital estetik ameliyatı yaptırabilir. Bu operasyon hamile kalmaya cinsel ilişkiye ya da orgazm olmaya kesinlikle engel değildir.

 

Genital estetik ameliyatı ne kadar sürüyor?

Genital estetik ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında yapılıyor. Hastanın durumuna göre bazen tek bazen de birkaç işlem bir arada yapılabildiği için süre açısından değişkenlik gösterebilir. İşlemin büyüklüğüne bağlı olarak 30 dakika ile 1 saat arasında sürdüğünü söyleyebilirim.

 

İyileşme sürecinde de söz edebilir misiniz?

Hasta ameliyat sonrası aynı gün taburcu edilir. Operasyon sonrasında hastalarımıza düzenli pansuman ve hijyene önem göstermeleri önerisinde bulunuyoruz. Hasta hemen günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir

 

Cinsel ilişki için de aynı süre geçerli mi?

Hayır. Hastalarımıza operasyondan yaklaşık 1 ay sonra ilişkiye girmelerini tavsiye ediyoruz.

 


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*