Whatsapp Destek 0850 665 6065
  1. Ana Sayfa
  2. Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?
Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

  • 27 November 2021
  • 0
  • 56
  • 0 Yorum

Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak için yapılan estetik bir işlemdir. Cilt için çok önemli olan hiyalüronik asit zamanla ortadan kaybolarak işlevini yerine getiremez. Bu durum da ciltte kırışıklıklara neden olur. İşte dudak dolgusu uygulaması esnasında da ciltte hiyalüronik asit seviyesi arttırılması hedeflenir. Cildi ve kırışıklıkları yok ettiği gibi dudağı dolgunlaştırıp şekillendirir.

Estetik anlayışı elbette göreceli bir kavramdır fakat yüzdeki her kıvrım ve her yapı bir altın oran içinde bulunur, dudak için de bu altın oran söz konusudur. İdeal dudak yapısı alt ve üst dudağın kıvrımlı birleşmesi ve alt dudağın üst dudaktan 1.6 kat daha büyük olmasıdır.

Yaşla birlikte azalan dudak dolgunluğunun geri kazandırılması ve hastanın daha dolgun dudaklara sahip olması estetik olarak daha iyi bir görüntü sağlar. Dolgu işlemi ortalama 20-30 dakika süren ve tedavi sonrası günlük hayata hemen dönebileceğiniz işlemlerdir. İlk 2 gün dudakta hafif bir ödem söz konusudur ama kişi günlük hayatına devam edebilir.

2 günün sonunda işlemin asıl sonucu gözlenir.

Bilgi sahibi bir hekim tarafından dudak sınırlarına ve dudakların orta kısımlarına dolgu maddesi ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. İşlemden önce anestezi yapıldığı için hasta işlem esnasında herhangi bir ağrı hissetmez. Hekim tavsiyeleri uygulandığı sürece tedavi aşaması ve sonrasında hastada rahatsızlık gözlenmez.

Botoks nedir ? Nerelere uygulanır?

Botoks derin ve orta kırışıklıklarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Göz çevresi, dudak kenarı, alın bölgesi, kaş çatmaya bağlı kaş kırışıklıklarında uygulanır. Ayrıca diş sıkma tedavisi ve diş eti normalden (3 mm’den) fazla görünen hastalarda da tedavi seçeneği olarak kullanılır.

Teknik olarak herkeste uygulanabilir, hamile ve emzirenlerde uygulanması önerilmez.

Uygulamada küçük ve ince iğneler kullanıldığı için çok hafif ağrı hissedilir, uygulamadan hemen sonra hastalar günlük hayatlarına geri dönebilir, uygulanan bölgede herhangi bir şişlik oluşmamaktadır.

İşlem süresi yaklaşık 5-10 dakika sürer ve herhangi bir yara izi, kızarıklık oluşmaz.

Botoksun ilk etkisi 48 saatte ortaya çıkar, 15.günde maksimum etkiye ulaşır. Etki süresi ilk uygulamada 6 aydır, birkaç uygulama sonrasında bu süre uzar.

Botoksun yapıldığı gün hastalarımızın yüzüne herhangi bir kimyasal kullanmaması, cilt bakımına gitmemesi, havuza/ denize girmemesi, yüz üstü uyumaması önerilir.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*